Erdei Szamóca
Az erdei szamóca vagy szamóca, földi eper a rózsafélék családjának Fragaria nemzetségébe tartozó, a termesztett eperénél kisebb, de ahhoz hasonlóan ízletes gyümölcsöt termő, országunkban is őshonos növény. Erdőszéleken, erdei tisztásokon, útszéleken fordul elő, majdnem egész Európában és Ázsiában megtalálható. Levelei világoszöld színűek, fonákjuk selymesen szőrös, szélükön durván fűrészesek Termése éréskor piros, és igen ízletes.
Erdei Málna
Az erdei málna, a Rózsafélék családjába tartozik. Európában, Észak-Ázsiában és Japánban őshonos növény, amelyet már az ókorban ismertek. A gyümölcsét és a levelét egyaránt használták gyógyhatásaiért. Tüskés hajtású, gyökérágakkal terjedő cserje. Virágai jellegzetesek, fehérek, levelei fogazottak. Gyümölcse piros színű, lédús, finom aromájú, közkedvelt erdei gyümölcs. A mi tájainkon domb- és hegyvidékeken elterjedt, a kivágott erdők helyén hamar megjelenik: először a szamóca, utána a málna, majd a szeder.
Vadszeder
A vadszeder vagy földi szeder a szeder nemzetséghez tartozó, egész Európában elterjedt gyümölcstermő gyógynövény. Termőhelyei erdők, erdőszélek, cserjések, tisztások, ahol gyakran áthatolhatatlan bozóttömeget alkot. 1,5–2 m magasra növő tüskés hajtásai a földig hajolnak, szárnyalt levelei tojásdadok, fogazott szélűek, levélnyele, levélerezete is tüskés. Érett gyümölcse fekete, nyersen fogyasztva kellemes, üdítő hatású. Szárított levelét gyógyteaként használják.
Fekete Áfonya
A hangafélék családjába tartozó gyümölcstermő növény. A népi gyógyászat termését és levelét egyaránt felhasználja. Népies nevei: havasi meggy, kokojza. Az erdélyi havasok jellegzetes gyümölcse. Alacsony növésű (30–60 cm), gazdagon elágazó félcserje. Egyetlen tőről akár ezer négyzetméteres kolóniák is hajthatnak. Levelei tojásdadok, kihegyezettek, finoman fűrészesek. A teljesen beérett bogyós gyümölcsöket augusztusban és szeptemberben szedik. Felhasználásuk nagyon változatos.